1 marca 2013 - Dzień Języków Obcych

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych przebiegały pod przewodnim hasłem: „Języków warto się uczyć”. Celem imprezy było zwrócenie uczniów na znaczenie nauki języków obcych we współczesnej Europie oraz zmotywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i rosyjskiego. Przedstawiciele uczniów  klas od drugiej do szóstej mieli możliwość wzięcia udziału w imprezie zorganizowanej przez zespół nauczycieli języków obcych Renatę Rutkowska, Karolinę Sojda oraz Katarzynę Matyszczak.

Akademię rozpoczął występ przedstawicieli klas drugich, którzy  powitali wszystkich piosenką w języku angielskim: „Say hello”. Następnie, przedstawione zostały dwie scenki: „W parku” i „W sklepie”, które  dały do zrozumienia jak ważną rolę w dzisiejszym świecie ma nauka języków obcych. Koło teartralne natomiast przedstawiło baśń: „Brzydkie kaczątko” czyli „The ugly duckling” w wersji współczesnej. Po przedsatwieniu widownia mogła popisać się znajomością języka angielskiego odpowiadając na pytania. Występy umiliły piosenki angielskie w wykonaniu klas piątych i trzecich, jak również gościnnnie wystąpili gimnazajliści, którzy zaśpiewali piosenkę w języku rosyjskim.

Występy młodych artystów podobały się widowni.