Wycieczka klas 4-6 do Tarnowskich Gór

18 czerwca uczniowie klas 4-6 udali sie na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Upał dał się mocno we znaki. Na dworze 30 stopni, ale za to w zabytkowej kopalni srebra można było się ochłodzić. Panowała tam temperatura 10 stopni. W  interaktywnym muzeum przewodnik opowiadał o historii kopalni, gwarkach, Skarbniku. Następnie windą w dół, pod ziemię. Głowy zabezpieczone kaskami i zwiedzanie kopalni, równiez w łodziach, które płynęły sztolniami odprowadzajacymi wodę z kopalni. Po obiedzie zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga. Zejście kręconymi schodami w dół i znowu wyprawa podziemnymi sztolniami na kołyszących się łodziach. W drodze powrotnej śpiewy w autobusie aż do zachrypniętych gardeł. Było super!