Nasze dziewczyny nagrodzone

Nagrody w konkursie „Wiem wszystko o Polsce, bo jestem Polakiem” oraz „Konkursie wiedzy w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II” wręczyła laureatom Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska. Obie inicjatywy odbywały się pod patronatem Pani Burmistrz. Pierwszą z nich zrealizowały wspólnie Szkoła Podstawowa im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Stąporkowie, w ramach projektu "Młodość dla Niepodległej".

Finał konkursu, w którym wzięli udział najlepsi uczniowie szkół podstawowych z Niekłania, Stąporkowa oraz Krasnej, odbył się 5 czerwca na platformie Testportal. Uczestnicy rozwiązywali test z zagadnień dotyczących naszej Ojczyzny. Nad całością czuwali opiekunowie realizujący projekt „Młodość dla Niepodległej”: Małgorzata Szot, Ilona Dwojakowska ze Szkoły Podstawowej w Stąporkowie, a także Ewa Słoka i Joanna Boruń ze Szkoły Podstawowej w Niekłaniu

Natomiast „Konkurs wiedzy w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II” rozpoczął Tydzień z Janem Pawłem II, który online zorganizowała PSP w Niekłaniu Wielkim. Test odbył się 18 maja. Całość obejmowała dzieciństwo, młodość, kapłaństwo i pontyfikat Jana Pawła II. Wśród uczestników, oprócz mieszkańców gminy, znalazły się osoby z Kielc, Białaczowa i Końskich. Do zmagań z życiorysem Świętego Polaka stanęło w sumie 40 osób. Nad przebiegiem czuwali nauczyciele PSP w Niekłaniu Wielkim.

Laureaci konkursu „Wiem wszystko o Polsce, bo jestem Polakiem”

1 miejsce – Matylda Choromańska PSP nr 2 Stąporkowie

2 miejsce: Anna Walczuk

3 miejsce: Anna Domagała

Dzieci/młodzież:

1 miejsce ex aequo: Aleksandra Domagała, Bartłomiej Iłżecki, Natalia Siwek PSP Nr 2 w Stąporkowie

2 miejsce ex aequo: Michał Adamczyk, Wojciech Szkurłat

3 miejsce Julia Domagała, Weronika Żak.

Miłosz Skiba (Echo Dnia)