Informacja dla uczniów i rodziców

Szanowni  Rodzice!  Drodzy  Uczniowie!

Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

Organizacja nauki zdalnej polega na wykorzystaniu materiałów udostępnianych przez nauczycieli na stronie internetowej szkoły lub w i-dzienniku, podręczników, kart pracy, zeszytów ćwiczeń, a także materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (np. Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej  www.epodręczniki.pl), Centralnej i Obwodowej Komisji Egzaminacyjnej oraz emitowanych w pasmach programów edukacyjnych.

Zajęcia prowadzone są według planu lekcyjnego umieszczonego na stronie internetowej szkoły w zakładce E-learning.

Wszelkie formy pracy uczniów podlegają ocenie zgodnie z obowiązującymi zapisami w Statucie Szkoły.

Uczniowie zobowiązani są do systematycznego korzystania z nauki w formie zdalnej poprzez:

• aktywną pracę we wskazany przez nauczyciela sposób,
  • wykonywanie zleconych zadań,
  • w terminie odsyłanie nauczycielom opracowanych materiałów w formie ustalonej przez nauczyciela,
  • w przypadku trudności z realizacją materiału/zadań niezwłoczne poinformowanie o tym nauczyciela uczącego,
  • przestrzeganie zasad bezpiecznej i higienicznej pracy przy komputerze

Systematyczna praca i zaangażowanie będzie podstawą oceniania zachowania uczniów.

Informuję, że specjaliści zatrudnieni w szkole pozostają do dyspozycji uczniów i Państwa od poniedziałku do piątku:

Specjaliści

Godziny konsultacji

e-mail: jola.bala@onet.eu

tel.  570 253 233

e-mail: tomaszdudek21@wp.pl

Tel:  660 223  645

e-mail: ewcia0111@interia.eu

Pracownicy administracji i obsługi pełnią w szkole tylko niezbędne dyżury. Proszę o ewentualny kontakt telefoniczny z pracownikiem sekretariatu w godzinach 8:00 – 13:00 pod numerami 41 374 15 15  lub  41 374 10 82.

W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: sp2staporkow@op.pl

Kontakt z nauczycielami uczącymi został przekazany Państwu drogą mailową.

Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.

To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci. Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa i Uczniów dyspozycji