Otrzymaliśmy Dyplom za udział w akcji "Szkoła pamięta"

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

W ramach akcji podjęliśmy szereg działań, m.in.

• W październiku zorganizowana została zbiórka kwiatów i zniczy, by udekorować groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności
  • W dniu 22 października br. dziesięcioro uczniów z klasy ósmej i siódmej z opiekunem Panem Jarosławem Kowalczykiem odwiedziło cmentarz parafialny w Czarnej. Uczniowie uporządkowali nagrobki żołnierzy i powstańców poległych w obronie ojczyzny i zapalili na nich znicze. W tym dniu odwiedzili również cmentarz parafialny w Stąporkowie.
  • W dniu 20 października 2019 roku odbywały się uroczystości Niekłańskiego Października, których celem jest upamiętnienie śmierci „Robota”- Waldemara Szwieca i mieszkańców Ziemi Niekłańskiej zamordowanych w czasie II wojny światowej. Przy grobach partyzantów i powstańców wartę honorową pełnili harcerze z 6 Koneckiej Drużyny Harcerskiej działającej w naszej szkole, w ten sposób oddali hołd bohaterom. Pieczę na harcerzami sprawowała druhna Justyna Serek i phm. Agnieszka Szcześniak
  • 25 października harcerki z 6 KDH uporządkowały pomnik Rodziny Gutów pomordowanej w czasie II wojny światowej.

Obszerniejszą relację z tych działań znajdziecie tutaj

Za podjęte działania otrzymaliśmy Dyplom Ministra Edukacji Narodowej. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy właczyli się w akcję.