Akademia z okazji 11 Listopada

W dniu 8 listopada br. obejrzeliśmy piękną akademią poświęconą obchodom 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowaną przez harcerzy z naszej  szkoły. Była to niezwykła podróż, która rozpoczęła się od stacji Zabory, czyli zniewolenia, utraty godności i wolności, a zakończyła się na upragnionym przez naród przystanku-Wolność. W  czasie tej historycznej wyprawy zatrzymaliśmy się na stacji Powstania, gdzie artyści przypomnieli historię tych wydarzeń i ich bohaterów. Kolejnym przystankiem była I wojna światowa, na którym poznaliśmy postać Józefa Piłsudskiego i zasługi Legionów w walce o wolność. Udaliśmy się w podróż dalej, nareszcie dotarliśmy do przystanku-Wolność, upragnionego przez Polaków, ponieważ to on po 123 latach niewoli oddaje narodowi niezależność i wolność. W trakcie tej podróży wysłuchaliśmy wiadomości historycznych, wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej nawiązującej do wydarzeń z tamtych dni. Ta wspaniała podróż odbywała się na tle pięknej scenografii z jadącym i gwiżdżącym pociągiem.

Tę wspaniałą ucztę historyczną przygotowali harcerze z 6 Koneckiej Drużyny Harcerskiej „Wilki” pod opieką Pań: Justyny Serek, Karoliny Sojdy i Agnieszki Szcześniak.

Oprawę muzyczną przygotowała pani Edyta Adamiec.

W akademii udział wzięły uczennice klasy czwartej- Weronika Kaczmarczyk, Angelika Kaczmarczyk, Hanna Miller, uczennice klas piątych- Julia Jóźwik, Emilia Miller, Amelia Polakowska, Zosia Zygmunt, Karina Janus, Jagna Kij, Nicol Chleboś, Amelia Polakowska i Olga Stępień, uczennice klas szóstych – Oliwia Hamera, Weronika Niebudek, Klaudia Ciaś, Natalia Stosik – Szymczyk, Julia Młodawska, Monika Ślifierska, Maja Jaworska, Natalia Kotwica i Patrycja Dulewicz, uczennice klas siódmych – Julia Żak, Natalia Pomykała, Kinga Kurp, Nikola Pięt, Małgosia Kołodziej, Michasia Pardoła, Ola Jedynak, Małgosia Niebudek, Julia Rozpara, Magda Muszyńska oraz uczennica klasy ósmej- Ola Hajert.

Swoimi pięknymi głosami harcerzy w występie wsparły: Julia Bracik oraz Natalia Boruń.

Przy sprzęcie dyżur pełnili Igor Bała, Patryk Klimczyk i Bartłomiej Werens z klasy ósmej.

O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie zaśpiewali hymn narodowy, włączając się w akcję ogólnokrajową.