Uroczysta zbiórka harcerska o ekologii zakończona przyrzeczeniem

7 maja druhny z drużyny "Lamusów" z Końskich: Oliwia, Eliza i Małgosia poprowadziły dla nas zbiórkę o ekologii. Zajmowalismy się zagrożeniami zwiazanymi z używaniem plastiku, rysowaliśmy jak będzie wyglądał świat za tysiąc lat, jeśli nie zmienimy naszego podejścia do segregacji i recyklingu odpadów. Druga część zbiórki to bieg terenowy z wykorzystaniem azymutów. Jeden zastęp szukał czegoś co daje ciepło i widno, drugi poszukiwał skarbu każdego Polaka. W trzecim zastepie byli członkowie drużyny, którzy ukończyli próbę harcerza i na koniec trasy złozyli przyrzeczenie. Było to aż 14 osób. Jedna harcerka - Julka Kołodziejczyk uzyskała stopień ochotniczki. Serdecznie im gratulujemy. Druhna Agnieszka obdarowała członków drużyny chustami i koszulkami z logo ZHP, oraz wręczyła Srebrne Jodły na podsumowanie zdobywania odznaki. To była zbiórka pełna wrażeń.